Spotkanie z Kołami Łowieckimi 2016

W dniu 29 stycznia 2016 roku w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Opatowie odbyło się po raz kolejny spotkanie z przedstawicielami kół łowieckich posiadających obwody łowieckie na terenie powiatu opatowskiego.

 W spotkaniu uczestniczył Starosta opatowski Gustaw Saramański, Wojewódzki Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka, prezes zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu Pan Jan Czub, obecna była również radczyni prawna Pani Dorota Kośla . Gośćmi byli przedstawiciele jedenastu kół łowieckich mających obwody łowieckie na terenie naszego powiatu. Ogółem uczestniczyło około 50 osób. Program spotkania obejmował następujące punkty:

1. Podsumowanie współpracy z kołami łowieckimi w roku  2015 mającymi obwody łowieckie na terenie powiatu opatowskiego,

2. Weryfikacja umów z kołami łowieckimi powiatu opatowskiego,

3. Plan odstrzału lisów na 2016 rok,

4. Plan pobierania próbek krwi do monitoringu chorób zakaźnych u dzików,

5. Omówienie zasad rejestracji kół łowieckich w Powiatowych Inspektoratach Weterynarii w zakresie pozyskiwania mięsa zwierząt łownych i sprzedaży bezpośredniej,

6. Omówienie chorób odzwierzęcych groźnych dla zdrowia człowieka,

7.     Pytania i dyskusja,


Dyskusja poruszała nurtujące myśliwych problemy związane z chorobami odzwierzęcymi, sposoby walki z nimi oraz analizowane były koszty badania mięsa dzików metodą wytrawiania. Przedstawiciele wszystkich kół łowieckich zostali ponad to wyposażeni przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w materiały niezbędne podczas akcji monitoringu wścieklizny lisów wolnożyjących to jest jednorazowe rękawice, worki na odstrzelone lisy a także próbówki na pobieranie krwi od odstrzelonych dzików oraz niezbędną dokumentację i środki dezynfekcyjne.

Po części szkoleniowo dyskusyjnej nastąpiła przerwa na której dostępny był dla wszystkich uczestników poczęstunek w postaci polskich, zdrowych i naturalnych wyrobów wędliniarskich jak również domowych wypieków.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego spotkania

  

Szukaj